Technologie Spiral Anksys®

Tlak na snižování energetické náročnosti budov a na ochranu životního prostředí bude stále častěji vyvolávat vyšší nároky na navrhování vnějších kontaktních zateplovacích systémů (ETICS), které se zákonitě projeví i v nárocích na kotvicí systémy a tyto budou muset plnit i jiné funkce než doposud.

Injektované kotvicí systémy Spiral Anksys® od společnosti ECORAW® se schopností horizontálního a vertikálního zabezpečení nových i stávajících zateplovacích systémů nabízí při navrhování i provádění vysoce profesionální řešení.

Spiral Anksys® je progresivní technologie kotvení izolačních materiálů, která byla vyvinuta jako samonosný konstrukční prvek, který dokáže přenést zátěž izolačního souvrství při místní či plošné ztrátě soudržnosti zateplovacího systému se stavební konstrukcí, ke které může dojít z jakýchkoliv důvodů.

Spiral Anksys® – kotvení nové generace

Zdokonalováním vlastností jsme dosáhli jednoduchého patentově chráněného postupu, při němž dochází k injektáži kotvy Spiral Anksys® expanzní výplňovou hmotou Spiral Anksys® Foam (SAF). Tento postup mění přístup ke kotevnímu místu jako takovému, přičemž spojuje do jediné operace kotvení i lepení izolantu a to vše bez vzniku tepelných mostů či kondenzačních zón.

Kotvicí systém Spiral Anksys® se vyznačuje jednoduchostí aplikace, efektivitou, dlouhou životností a především vysokou bezpečností bez ohledu na typ stavební konstrukce či izolačního materiálu.

Technologie Spiral Anksys® jsou dodávány v rámci evropského technického posouzení ETA 18/0965 a certifikovány dle evropských směrnic pro injektované kotvení (EAD). Díky této komplexnosti se technologie Spiral Anksys® stávají novými standardy a nedílnou součástí certifikovaných systémových řešení největších výrobců zateplovacích systémů ETICS.

Více informací na www.spiralanksys.com